• HABERLER
 • SERVİS 1
 • SERVİS 3
 • FİNANSİF
 • İNTERAKTİF
 • HESAP
 • FOOTER 7
2022’de İngiltere Karavan Fiyatları ve Satın Alma İşlemleri

2022’de İngiltere Karavan Fiyatları ve Satın Alma İşlemleri

Pandemiden sonra dünya çapında karavan satışlarında artış gözlemlenmiş, insanlar izole olmak istemeleri nedeniyle karavanda yaşamayı tercih etmeye başlamıştır.

ABONE OL
14 Haziran 2022 16:31
2022’de İngiltere Karavan Fiyatları ve Satın Alma İşlemleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemiden sonra dünya çapında karavan satışlarında artış gözlemlenmiş, insanlar izole olmak istemeleri nedeniyle karavanda yaşamayı tercih etmeye başlamıştır. Karavan kullanımının artmasıyla beraber ticari araçları satın alıp karavana çevirmek yaygınlaşmaktadır. Türkiye’de özel tüketim vergisinin yüksek olması yurt dışından karavan satın almanın tercih edilmesine neden olmaktadır.

İngiltere karavan kullanımının en yaygın olduğu ülkeler arasında yer almaktadır. Bailey, Coachman Caravans ve Elddis gibi üreticiler sayesinde İngiltere’deki karavan piyasası gelişip çeşitlenmektedir. İngiltere’de karavan fiyatlarını etkileyen birçok unsur bulunmaktadır; karavanın üretim yılı, büyüklüğü, özelliği ve kişi kapasitesi fiyatları etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.

İngiliz Karavan Markaları Nelerdir?

İngiliz karavan markaları aşağıda listelenmiştir.

 • Coachman Caravans
 • Elddis
 • Bailey
 • The English Caravan Company
 • Eterniti Caravans
 • Fifth Wheel Caravans
 • Freedom Caravans
 • Gobur Caravans
 • Lunar Caravans

Coachman, sektörün en başarılı karavan markaları arasında yer almaktadır. Coachman Caravans, Owner Satisfaction 2022 ödüllerinde %89,6 gibi yüksek bir derece ile yılın en iyi karavan üreticisi ödülünü kazanmıştır ve aynı zamanda %93 gibi etkileyici bir puanla en iyi ikinci el karavan üreticisi kategorisinde başarı elde etmiştir.

İngiliz Karavan Modelleri Nelerdir?

İngiliz karavan modelleri aşağıda listelenmiştir.

 • Sabit karavan: Hareket etmeyen karavanlara sabit karavan denilmektedir. Sabit karavanların diğer karavanlar türlerine genellikle daha geniş olabilmektedir ve bu sayede sabit karavanlarda duş, fırın ya da dinlenme alanları gibi bölümler bulunmaktadır. Sabit karavanlar genellikle belirli kamp alanlarında bulunmaktadır.

 • Çekme karavan: Bir araç aracılığı ile hareket ettirilebilen karavanlara verilen isimdir. Hareket ettirilebilir olması özelliği ile birçok farklı yerde kullanma şansı sağlamaktadır.

 • Standart karavan: Karavan olmasının yanı sıra araba da olan modeller standart karavan olarak adlandırılmaktadır.

İngiltere’de Karavan Fiyatları Nasıldır?

İngiltere karavan fiyatları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Karavan tipi Sıfır 2. el
Sabit karavan 15.000 £ – £100.000 3.000 £ – £80.000
Çekme karavan 10.000 £ – £60.000 1.000 £ – £40.000
Standart karavan 25.000 £ – £300.000 4.000 £ – £200.000

 

İngiltere’de Sıfır Karavan Fiyatları Nasıldır?

İngiltere’de sıfır karavan fiyatları Coachman Caravans modelleri için 30.000 £ ile 50.000 £ arasında değişiklik göstermektedir. Elddis markasına ait modellerin fiyatları özelliklerine göre 18.000 £ ile 29.000 £ arasında değişiklik göstermektedir.

İngiltere’de 2. El Karavan Fiyatları Nasıldır?

İngiltere’de 2. el karavan için Coachman ve Elddis Caravans en çok tercih edilen karavan markaları arasında yer almaktadır. Coachman Caravans markasına ait modellerin fiyatları 5.000 £ ile 15.000 £ aralığında değişiklik göstermektedir.

Karavan satış bayileri, özel karavan satıcıları, müzayedeler ve karavan kulüplerindeki ilanlar İngiltere’de ikinci el karavan satın almak isteyenler için uygun alanlar arasında yer almaktadır. İngiltere’de karavan için kulüp ilanlarının tercih edilme sebepleri arasında kulüp üyelerinin ücretsiz ilan oluşturabilmesi ve komisyonsuz satış yapabilmesi yer almaktadır.

İngiltere’de Karavan Nereden Satın Alınır?

İngiltere’de karavan satın almak için birçok seçenek bulunmaktadır. İngiltere’de karavanlar için açık hava sergileri düzenlenmektedir; sıfır ve ikinci el karavan satın almak isteyenler bu sergilerde satıcılarla görüşüp karavan satın almaktadır. İngiltere’de düzenlenen karavan sergileri ile alıcılar karavanlarla ilgili detaylı teknik bilgilere ve fiyat bilgilerine ulaşabilmektedir.

İngiltere’de çevrimiçi olarak karavan satın almak seçenekler arasında yer almaktadır. eBay gibi alışveriş sitelerinden birçok farklı marka ve model karavan bulunabilmektedir. İngiltere’de çevrimiçi sitelerden karavan alışverişi yaparken satıcılara ve ürünlerin orjinalliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. İngiltere’de çevrimiçi alışverişlerde filtreleme yöntemi ile aranan özelliklerde karavan bulmak mümkün olmaktadır.

İngiltere Karavan Kiralama Fiyatları Ne Kadardır?

İngiltere’de karavan kiralama fiyatlarını etkileyen birçok unsur mevcuttur; çeşitli online siteler üzerinden farklı fiyatlarla doğrudan sahibinden kiralama seçenekleri bulunmaktadır.

İngiltere’de 2 kişilik günlük karavan kiralama fiyatları düşük sezonda 80 £ ile 150 £ aralığında iken aktif sezonlarda bu fiyatlar 100 £ ile 300 £ aralığında görülmektedir. İngiltere’de 3 ya da 4 kişilik karavanların günlük kiralama bedelleri sezona göre 280 £ ile 350 £ arasında ve 5 ya da daha fazla kişi kapasitesine sahip karavanların günlük kiralama bedelleri 335 £ ile 420 £ arasında değişiklik göstermektedir.

En Popüler İngiltere Karavan Kampları Hangileridir?

İngiltere karavan kamp alanları aşağıda listelenmiştir.

 • Adgestone, Isle of Wight
 • Alton, The Star, Staffordshire
 • Bakewell, Derbyshire
 • Barnard Castle, County Durham
 • Beadnell Bay, Northumberland
 • Bellingham, Worcestershire
 • Boroughbridge, North Yorkshire
 • Bowness-on-Windermere, Cumbria
 • Braithwaite, Cumbria

Yabancılar İngiltere’de Karavan Satın Alabilir Mi?

Evet, bir ev adresi bildirdikleri sürece yabancıların İngiltere’de karavan satın alması mümkündür.

İngiltere’de aracı kaydettirmek, sigortalatmak ve vergilendirmek için Birleşik Krallık adresine gerek duyulmaktadır. İngiltere’de tüm araçların vergilendirmesi ve Sürücü Ehliyet Kurumu’na (DVLA) kayıt olması gerekmektedir. İngiltere’de 3 yaşında ya da daha eski bir karavan satın aldıktan sonra kullanmak için Ulaştırma Bakanlığından yola elverişli sertifikası alınması gerekmektedir.

İngiltere’den Türkiye’ye Karavan Getirilebilir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Mevzuatına göre Türkiye’de yerleşik TC vatandaşlarının İngiltere’den karavan satın alarak Türkiye’ye getirmeleri mümkün değildir. İngiltere’de yerleşik olarak yaşayan karavan sahipleri belirli şartlar doğrultusunda Türkiye’ye araç getirebilmektedir.

Türkiye Gümrük Bölgesi dışında en az 24 aydır ikamet eden Türk vatandaşları, Türkiye Gümrük Bölgesine yerleşim yerlerini kesin olarak naklettikten sonra araçlarını getirebilmektedirler. İngiltere’de en az 24 ay ikamet eden Türk vatandaşlarını Türkiye’ye araç getirilebilmesi için Türkiye’ye son giriş tarihinden geriye doğru bakıldığında yurtta bir takvim yılında altı aydan fazla kalınmamış olması gerekmektedir.

İngiltere’de Karavan Almak İçin Hangi Vize Alınmalıdır

İngiltere’de karavan satın almak ve aracın kayıt işlemlerini yapmak için yerleşik bir adrese sahip olmak gerekmektedir. İngiltere’de yabancı vatandaşların yerleşik adres almaları için 6 aydan uzun süreli İngiltere oturum iznine sahip olmaları gerekmektedir.

İngiltere uzun süreli vize başvuruları için uzman desteği sağlayan akredite kuruluş Vizem.net, Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvurularında tüm online işlemler ve takip sürecini tek çatı altında yürütmektedir .

 

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

 

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

spor günlük