Apex Legends 9. sezonu ile Titanfall’a göz kırptı

Apex Legends, 3 kişilik takımlar halinde ve hızlı oynanış mekanikleri ile Battle Royale oyunları arasında en dikkat çekeni.

Neredeyse her Battle Royale türündeki oyunlarda yer alan sezon güncellemeleri Apex Legends’ta da yer alıyor. Apex Legends 9. sezonu ile Titanfall hayranlarını sevindirecek bir güncelleme alacak.

Apex Legends 9. sezonu ile Titanfall içeriklerine kavuşacak
Apex Legends, Titanfall ve Titanfall 2 aynı evrende geçiyor. Normalde oyunu oynayanlar bunu biliyor.

Fakat oyun piyasaya sürüldüğü ilk iki yıl boyunca bu durum oyuna çok yansıtılmadı. BrownGirlGamerCode‘un ev sahipliği yaptığı bir Twitch canlı yayınında, oyunun Kıdemli Yazarı Ashley Reed, iki oyunun birbiriyle bağlantılı olduğunu belirtti.

Reed, “Titanfall’da olan şey bir savaş. Apex, savaştan sonra olan şeydir.” dedi. Apex Legends, Titanfall’dan sonraki bir zaman diliminde geçiyor. Reed daha sonra Titanfall’da inşa edilen haritaları Apex’e daha kapsamlı bir şekilde etmek istediğini söyledi.

Oyunun Yönetmeni Chad Grenier ise “9. sezonda aslında şu ya da bu şekilde oyuna geri dönen tonlarca Titanfall içerikleri göreceksiniz. Sırf bu yüzden daha önce bazı insanlara söyledim, eğer bir Titanfall hayranıysanız, 9. sezonu bekleyin.” dedi. Geliştirici Respawn, oyuna 9. sezon ile birlikte Titanfall içerikleri ekleyeceğini açıklasa da, Titan’ları eklemek için henüz erken olduğunu belirtti.