BitTorrent coin (BTT) ve HOT fiyatı çakıldı

Kripto para birimleri, özellikle altcoinler, rekor değer artışlarıyla gündeme geliyordu. Ancak BitTorrent coin (BTT) ve Holo (HOT) fiyatı son 24 saatte düştü. İki gün önce rekor kıran kripto paralar, bugün yüzde 15’ten fazla değer kaybetti.

itTorrent coin (BTT) ve Holo (HOT) fiyatı rekor yükselişin ardından sert düştü
Sosyal medyada da son dönemde gündem olan iki kripto para birimi BTT ve Hot; sırasıyla, 0,0121 dolar ve 0.0310 dolar seviyelerini görerek rekor kırmıştı. Kısa sürede pik yapan kripto paralar, aynı hızla değer kaybetti.

BitTorrent coin (BTT) ve HOT fiyatı sırasıyla; 0,02511 dolar ve 0,009481 dolar. BTT’nin 24 saatteki değer kaybı yüzde 20 olurken, HOT’un kaybı yüzde 19,37 oldu.

Belirttiğimiz değerler haberi yazdığımız dakikalar itibarıyla geçerlidir. Dolayısıyla ufak değişimler olabilir.

BitTorrent coin (BTT) nedir?
BTT, Tron platformu üzerine inşa edilmiş ve TRC-10 akıllı kontratıyla oluşturulmuş bir kripto para. Bu da BTT’nin Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralardan daha hızlı transfer edilmesini sağlıyor.

Kripto paranın hem daha az işlem ücreti alması hem de daha hızlı alınıp satılmasının yükselmesini sağlayan nedenlerden biri. Yine kripto paranın BitTorrent tarafından oluşturulması da popüler olmasını sağladı. BitTorrent P2P dediğimiz ve 2000’li yılların başında dosya paylaşımı için ortaya çıkan önemli paylaşım ağı.

BitTorrent, Seeds adı verilen ve dosyanın tamamına sahip olan kullanıcıları ifade ediyor. Firma bu özellik ile Seeds kullanıcılarına da bu yolla BTT kazandırmayı amaçlıyor.

Holo (HOT) nedir?
HOT, kendi ağını kullanan kripto paralardan biri. Holochain olarak adlandırılan bu altyapı, bildiğimiz blockchain altyapsısından farklı işliyor. Kripto paralar genel olarak blockchain dediğimiz bir kripto sistemi üzerine kurulu. HOT coin ise 2018 yılında kurulmuş olan Holochain ağında çalışıyor.

Kripto parayı geliştiren firma, Holochain ağıyla birlikte merkeziyetsiz bir internet ağı kurmayı hedefliyor. İlk olarak 2018 yılında Indiegogo projesi olarak başlayan Holochain, HOT kripto parasını da bu platformda kullanmayı amaçlıyor.

Firmanın Holochain platformunu bu yıl sonuna doğru devreye alması bekleniyor. HOT kripto parası da bu platformda ödeme yöntemi olacak. Holochain projesi son olarak 25 Mart tarihinde ABD’den de patent aldı. Bu patent haberi sonrası ise HOT fiyatı zirve yapmaya başladı.