• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • FOOTER 7
Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmıyor?

Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmıyor?

Yüksek su tasarruflarıyla faturaları düşüren, hızlı yıkamayla zaman tasarrufu sağlayan çamaşır makinelerinin daha pek çok avantajı ve katkısı bulunuyor.

ABONE OL
20 Şubat 2023 22:19
Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmıyor?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yüksek su tasarruflarıyla faturaları düşüren, hızlı yıkamayla zaman tasarrufu sağlayan çamaşır makinelerinin daha pek çok avantajı ve katkısı bulunuyor. Günümüzde çamaşır makinelerinin en önemli avantajlarından birisi de makinede yıkanan çamaşırların, çok kısa süre içerisinde kuruyor olmasıdır. Modern yaşantıda oldukça önemli bir avantaj sağlayan bu husus, makinelerde yer alan “sıkma programı” sayesinde mümkün oluyor. Arçelik markalı çamaşır makineleri yüksek devirde dönüş kabiliyetleriyle tüm çamaşırların iyice sıkılmasını sağlıyor. Böylelikle çok daha kısa bir süre içerisinde kuruyabiliyor.

Ancak bazı hallerde çamaşır makinesinin sıkma yapmaması gibi bir durumla karşı karşıya kalınabiliyor. Böyle durumlarda Acıbadem Arçelik Servisi profesyonel uzmanları, makinede bir arıza olabileceği ve olmayabileceği konusunda uyarıyor. Zira çamaşır makinesi sıkma yapmadığı zaman bu hemen arıza olduğu anlamına gelmemektedir.

Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmaz?

Çamaşır makinesi sıkma yapmadığı takdirde hemen panik yapılmasına lüzum yoktur. Zira Arçelik gibi gelişmiş teknolojiye sahip olan çamaşır makinesi marka ve modellerinde “sıkma yapmama” desteği bulunur. Yani bazı seçilen programlarda “sıkma” işlemi bulunmuyor ve yanı sıra özel olarak “sıkma iptali” yapılabiliyor. Dolayısıyla seçilen program veya özel olarak “sıkma iptal” seçimi yapılmışsa, yıkama sonrasında makine sıkma yapmaz. Bu durum Arçelik çamaşır makinesinde bulunan “sıkma programı” başlatılarak, kontrol edilebilir. Eğer makine normal şekilde sıkma yaparsa bir arıza olmadığı anlamına gelir. Ancak makine sıkma yapamaz ise Soğanlık Arçelik Servisi uzman teknikerleri makinede bir arıza olduğunu belirtmektedir.

Sıkma yapmamaya neden olabilecek birden fazla arıza olasılığı söz konusudur. Bu olasılıklar arasında makinenin su tahliye sistemi bileşenlerinin arızalanması, motor arızası, kazan sorunları gibi pek çok ihtimal yer almaktadır. Bu olasılıklardan hangisinin çamaşır makinesinde söz konusu olduğunun tespit edilebilmesi için mutlaka profesyonellerin kontrol etmesi gerekir.

Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmazsa Ne Yapılır?

Eğer çamaşır makinesi sıkma işlemini bir arızadan mütevellit yerine getiremiyor ise kontroller yapılarak, sorunun neden kaynaklandığı belirlenir. Örneğin makinenin su tahliye pompası arızalanmış veya su tahliye filtresi tıkanmış olabilir. Böyle bir durumda tıkanan su tahliye filtresi profesyonel yardıma gerek olmadan açılabilir. Ancak su tahliye pompası arızalanmış ise profesyonel müdahale gerekir.

Bununla birlikte motor arızası, program aygıtı arızası gibi daha ileri teknik sorunlarda da yine profesyonel Kavacık Arçelik Servisi hizmetlerinden destek alınması gerekliliği hasıl olur.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

spor günlük