Çarpıcı iddia: The Last Of Us Remake geliyor

The Last Of Us Remake’in çıkış tarihi bilinmiyor
Bloomberg‘in haberine göre, Sony şu anda The Last Of Us için yeni bir remake üzerinde çalışıyor. Bu oyun, yeni nesil konsol olan PS5 için piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Yeniden yapım içerisinde grafik iyileştirmelerinin yanı sıra 2020 yılında çıkan, The Last of Us Part II ile tanıtılan oynanışı da beraberinde getirecek.

Aynı rapor, oyunun yeniden yapımının başlangıçta Sony’nin Görsel Sanatlar Hizmet Grubu tarafından başlatıldığını iddia ediyor. Oyunun aynı ekip tarafından geliştirilmemesinin nedeni, yeniden yapım için bütçeyi artırma taleplerinden kaynaklı olduğu dile getiriliyor.

Bu durum Sony tarafından onaylanmadı. Bu nedenle proje şimdi, orijinal oyunun yaratıcısı Naughty Dog ekibine verildi. Görsel Sanatlar ekibi de Naughty Dog’un yeniden yapımına yardım edecek. Bunun dışında oyuncular The Last Of Us remake çıkış tarihini geliştirici ekibe sordular. Ancak, The Last Of Us’un remake sürümü ile ilgili herhangi bir tarih detayı verilmedi.

Haber, popüler Days Gone oyununu geliştirmesiyle bilinen Sony Bend Studio‘nun karşılaştığı sorunlara da ışık tutuyor. Bend ekibi başlangıçta açık dünya zombi oyunları için bir devam oyunu yapmak için adım attı. Ancak bu adım Sony tarafından geri tepti. Sony, Bend ekibini yeniden yapımları için bir şans vermek yerine, Naughty Dog’a çok oyunculu bir projede, yepyeni bir Uncharted oyununda yardımcı olmaya atadı.