• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • FOOTER 7
Elektronik Fiyat Etiketi Nedir?

Elektronik Fiyat Etiketi Nedir?

Yeni nesil fiyat etiketi olarak da ifade edilen elektronik etiketler doğru üründe doğru fiyat ve bilgilerin yer almasını sağlar.

ABONE OL
24 Aralık 2021 15:38
Elektronik Fiyat Etiketi Nedir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni nesil fiyat etiketi olarak da ifade edilen elektronik etiketler doğru üründe doğru fiyat ve bilgilerin yer almasını sağlar. Bu etiketlerde yapılan fiyat değişimleri ERP sistemindeki ara yüzden kontrol edilir. Fiyatlarda özel promosyonlar olduğunda geçici olarak gösterilir ve indirim süresi bittikten sonra otomatik olarak ayarlama yapılır. Olumlu kullanıcı deneyimi açısından son derece önemli olan dijital fiyat etiketi ile fiyatlar merkezi olarak kontrol edilir ve online mağazalarda raf ile kasa arasındaki eşleşme sağlanır. Bu tür uygulamalarda çoğunlukla müşterilerin satın alma iptal sayıları daha düşüktür. Geleneksel etiketleme yöntemlerinin çok daha ilerisinde olan bu sistem tabletler, akıllı telefonlar ve tv gibi ürünler üzerinde kullanılabilir.

Neden Elektronik Fiyat Etiketi?

Elektronik fiyat etiketi modelleri çok sayıda avantaja sahiptir. Operasyonel açıdan verimlilik sağlayan bu etiketler tek seferde yüzlerce ürün bilgisinin güncellenmesini sağlar. Ürün bilgisi yönetimini kolaylaştırır ve üzerinde yer alan QR kod ile ürünle ilgili detaylı bilgi verir, sosyal medyada yorum alabilir. Ürünlerin kolayca bulunabilmesi için ışıklı yönlendirme yapar, gruba ya da belli bir süreye özel merkezi kampanya yönetimi verir. Fiyatların tek merkezden yönetilmesini sağlayan dijital fiyat etiketi hem fiziksel hem de online mağazaların aynı anda güncellenmesini sağlar. Mağazada ürünlerin hedeflenen yerde olup olmadığını gösteren etiketler ile reyon tamamlama hızı her zaman yüksektir. Normal koşullarda ürünün reyonu bilinse bile bunu tamamlamak zaman alabilir. Elektronik fiyat etiketi ile bu hızın %50 daha fazla olduğu gözlemlenir.

Elektronik Fiyat Etiketi Nasıl Kullanılır?

Kolay bir kullanıma sahip olan elektronik ya da diğer adı ile dijital fiyat etiketi fiyat değişimlerinde güvenilir ve hızlı hareket edebilmeyi sağlar. Yüksek performans alabilmek adına işletmeye ve amaca uygun olan modellerin tercih edilmesi gerekir. Mağaza içinde daha kurumsal bir görünüm sunan bu etiketler sektörde hizmet veren adreslerden alınabilir. Özellikle Sensormatic hem ürün temini hem de kullanım konusunda daima müşterilerine en uygun çözümleri sunar. Bu sayede müşteri memnuniyeti daima yüksek olur ve beklentiler en iyi şekilde karşılanır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

spor günlük