Galaxy A serisi çip sorunuyla karşı karşıya!

Covid-19 salgını bu yıl pek çok sektörü ciddi anlamda etkiledi. Teknoloji dünyası da bu durumdan muzdarip olan sektörler arasında. Bilindiği üzere son zamanlarda; akıllı telefon üreticilerinden otomobil şirketlerine kadar pek çok üretici, çip sorunlarıyla karşı karşıya kaldılar. İşte bunun ilk olumsuzlukları da Güney Koreli Samsung’a yansıdı. Zira raporlara göre Galaxy A52 ve Galaxy A72 modelleri, bu sorundan etkilenen iki model oldu.

Samsung’un geçtiğimiz aylarda tanıttığı ve ülkemizde de satışa sunduğu Galaxy A52 ve Galaxy A72 modeli, ne yazık ki çip kıtlığı nedeniyle gündemde. Koreli şirket gerekli bileşen ihtiyaçlarını karşılayamadığı için bu telefonun gelecekteki stoklarında zorluklar çekecek.

Galaxy A52 ve Galaxy A72 stok sorunu yaşıyor
Samsung, Galaxy A52 ve A72 modellerini Mart ayında piyasaya sürdü. Şirket bu telefonları her ne kadar geçtiğimiz aylarda ülkemize getirse de hala stokları tetikleyen riskler var.

Galaxy A52 ve Galaxy A72 çip sorunuyla karşı karşıya.Güney Koreli internet sitesi The Elec, Samsung’un bu telefonlarının gelecekte çip sorunu yaşayacağın dile getiriyor. Elec’in raporuna göre Galaxy A52 ve A72, gerekli işlemcileri sağlayamadığı için önümüzdeki günlerde çoğu pazarlarda stok sorunu yaşayacak. Özellikle Snapdragon 720G ve Snapdragon 750G işlemcilerden güç alan bu telefonlar, çip kıtlığının kurbanı olacak.

Samsung’un bu telefonlarının çip sorunlarından etkilenmesi, aynı şekilde diğer şirketlere de yansıyacaktır. Snapdragon 720G ve 750G işlemcilerden güç alan; Xiaomi, Redmi ve diğer modellerde ilerleyen günlerde bu sorun ile karşı karşıya kalabilir. Zira yaşanan çip sıkıntısı çok popüler olan bu yonga setlerinin tedarik edilmesini zorlaştıracaktır.