Google Pixel 6 Pro duvar kağıtları sızdırıldı! Nasıl indirilir?

Google’ın Tensor işlemcisiyle piyasaya çıkacağı açıklanan Google Pixel 6 serisi gün sayıyor. Şirket tarafından sonbaharda tanıtılacağı resmen duyurulan akıllı telefonlar için çıkış tarihi netleşmese de; ünlü analist Jon Prosser’a göre 19 Ekim’de beklenen tanıtım gerçekleştirilecek. Bu süre zarfında Google, orta seviye modeli Pixel 5a’yı Ağustos ayında karşımıza çıkarmıştı.

XDA Developers ekibi, yaklaşmakta olan Google Pixel 6 Pro modelinin duvar kağıtlarını yayınladı. Ünlü fotoğrafçı ve film yönetmeni Andrew Zuckerman’ın objektifinden çıkan görüntülerin tamamında bitkilere yer veriliyor. Akıllı telefonunu açık ve koyu modda kullananlar için özel versiyonları bulunan Pixel 6 Pro duvar kağıtları; Cattleya Orkidesi, Eçeverya Çiçeği, Helleborus, Güve Orkidesi, Zambak ve Pincushions bitkilerini içeriyor.

Google Pixel 6 Pro duvar kağıtları nasıl indirilir?
Pixel 6 Pro duvar kağıtları arasından hangisini beğendiyseniz, üzerine bir defa tıklayarak öncelikle tam ekranda açmanız gerekiyor. Ardından fotoğrafa basılı tutup “Dosyayı indir” ya da “Farklı kaydet” butonlarından birine basıyorsunuz. Ardından akıllı telefonunuzun duvar kağıdı ayarlarına girip görseli ana ekran veya kilit ekranına göre ayarlayabilirsiniz.

Tabii görselleri kullanmak için illa Pixel serisi bir telefona ihtiyacınız yok. Herhangi bir Android telefonda hatta iPhone’da bile duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz.

Google Pixel 6 serisi, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro olmak üzere iki modelden oluşacak. Gelelim her iki modelin de sızdırılan özelliklerine… İddialara göre Pixel 6, 90Hz yenileme hızına sahip 6.4 inç AMOLED ekranla gelecek. Pixel 6 Pro’da yenileme hızı bir miktar artarak 120Hz seviyesine çıkacak. Ayrıca QHD+ çözünürlüklü ekran da 6.7 inç boyutuna yükselecek.

Depolama tarafına geldiğimizde; Pixel 6’nın 8GB RAM + 128 GB/256 GB seçeneklerine sahip olması beklentiler dahilinde yer alıyor. Öte yandan Pixel 6 Pro modelinde 12GB RAM kullanılacakken, 128 GB/256 GB/512 GB depolama kombinasyonları karşımıza çıkacak.

Sızıntılara göre Pixel 6’da 50 Megapiksel ana kamera + 12 Megapiksel geniş açılı kamera yer alacak. Pixel 6 Pro modeline baktığımızda ise; ek olarak bir de 48 Megapiksel telefoto sensörü bulunmasını bekliyoruz. Hatırlatmak gerekirse 18W hızlı şarj teknolojisiyle yaklaşık 2 saatte şarj olan Pixel 5 serisi olumsuz geri dönüşler almıştı. Yeni cihazlarında bu durumu tersine çevirmek isteyen Google, Pixel 6 Pro’ya 33W hızlı şarj desteği ekleyecek.

kaynak.shiftdelete.com