GPU Test Sistemi Güncellemesi Mart 2021

Yeni test kurulumu, hem NVIDIA hem de AMD tarafından en yeni nesil grafik kartlarının performansını en üst düzeye çıkarmak için PCI-Express 4.0 x16 veri yolu arayüzünü tam olarak destekler.

Platform ayrıca PCI-SIG’nin Yeniden Boyutlandırılabilir BAR özelliğini etkinleştirerek, işlemcinin tüm video belleğini tek bir adreslenebilir blok olarak görmesini sağlar ve bu da performansı potansiyel olarak artırabilir.

Yeni bir test sistemi, performans grafiklerimizde kullanılan her bir grafik kartının tamamen yeniden test edildiğini müjdeliyor. Yeni kartlara ve oyunlara yer açmak için bazı eski grafik kartlarını ve oyun testlerini atmamızı sağlar. Ayrıca, işletim sistemimizi yenilememize, test araçlarımızı en son sürüme güncellememize ve gerçek zamanlı ışın izleme ve daha yeni API’ler gibi yeni oyun ayarlarını keşfetmemize olanak tanır.

VGA yeniden başlatma, TechPowerUp için muazzam bir görevdir. Bu sefer, 3 çözünürlükte 22 oyunda 26 grafik kartını veya kart başına 66 oyun testini test ediyorum, bu da toplamda 1.716 benchmark çalıştırmasına denk geliyor. Ek olarak, ışın izleme testimizi iki ila dört başlıktan ikiye katladık. Güç tüketimi testimizde de artık daha ayrıntılı ve her zamankinden daha derinlemesine bazı değişiklikler yaptık.

Bu yazıda, yeni test sisteminde elde edilen performans rakamlarına ilk kez göz atarken, neyin neden değiştiğine dair bazı düşüncelerinizi paylaşacağım.