Klavye Oluşturma: Epomaker GK68XS, Akko Keycaps, Gateron Anahtarları

Epomaker GK96LS’nin incelemesinden hemen sonraEpomaker şirket temsilcisi, çoğu kişiye aşina olmayanlar da dahil olmak üzere birçok farklı anahtar seçeneğini desteklediğinden bahsetti. Bu, her tuşa göre kullanıcı tarafından özelleştirilebilir anahtar seçenekleri olarak sunulan çalışırken değiştirilebilir anahtarlar ile klavyenin büyük bir satış noktasıdır.

Bununla birlikte, bu tür uygulamaların çoğu bir klavye kılıfının ve PCB’nin kendisinin satın alınmasına izin vermediğinden, özelliğin hala satın alma sonrası bir değişiklik olması sorunu devam etti. Bu yüzden Epomaker, bu yeni, alışılmadık anahtar tekliflerinden bazılarını kontrol etmekle ilgilenip ilgilenmeyeceğimi sorduğunda, süreci keşfetmek için bir klavye yapımı yapmaya karar verdim.

Asıl fikir, anahtarların kendilerinin hızlı bir şekilde gözden geçirilmiş bir makalesini yapmaktı. Ancak burada yapabileceğim daha çok şey olduğunu hissettim. Sonuçta, anahtarları kullanmak ve test etmek için boş bir klavye kutusu göndermeyi bile teklif etmişlerdi.

Özel klavye dünyasının tamamı, şirketlerin bir PC’den daha kolay bir araya getirmesi daha kolay olan kitler çıkarmasıyla, artık olduğundan daha erişilebilir olmamıştı. Gerçekten de, çalışırken değiştirilebilir anahtar soketi bir keşif çünkü bu makalenin kutulu ürünlerin ötesinde farklı seçenekleri araştıran bir serinin parçası olmasını umduğum herhangi bir lehim işi gerektirmiyor.

Elbette, modifiye stabilizatörlerde, yağlama istasyonlu yağlama anahtarlarında ve hatta çeşitli anahtarlardan bileşenleri karıştırıp eşleştiren bir Frankenstein’ın Monster klavyesinde olsun, ekstra adımlar atmak isteyenler için burada bile birçok özel mod var.