Kombi Sıcak Su Açıldığında Petekleri Isıtıyor

Kombiler, gelişmiş teknolojileri sayesinde yaşam alanlarımızda hem sıcak su hem de ısınma ihtiyaçlarımızı aynı cihazdan konforlu ve tasarruflu bir şekilde karşılamamıza yardımcı oluyor. Bu nedenle de kombi cihazları, kış aylarında iki fonksiyonu bir arada yerine getirmeye çalışmaktadır. Temel kombi çalışma prensibine göre kombilerde sıcak suyun kullanılmaya başlanması ile birlikte peteklere gönderilecek su kesilir. Sıcak su kullanımının tamamlanmasının ardından peteklere sıcak su gönderimi açılarak, yeniden ısıtma fonksiyonunu yerine getirir. Ancak kombinizin sıcak suyunu kullanmaya başladığınızda, suyu peteklere göndermesi şeklinde bir sorunla karşı karşıya kalıyorsanız Bulgurlu Demirdöküm Kombi Servisi merkezimizin profesyonel hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Kombinizin bu temel çalışma fonksiyonunu yerine getiren parçası ise üç yollu vanadır. Kombinizde hangi fonksiyonu kullandığınıza göre ısıtılan suyun gönderim yönünü sağlamaktadır. Dolayısı ile de kombinizde sıcak su fonksiyonunu kullanmaya başladığınızda, suyun kombi tarafından peteklere gönderilmesi durumunda üç yollu vana arızası mevcut anlamına gelmektedir. Üç yollu vananın arızalanması durumunda kombiniz kalorifer konumu kapalı olsa dahi, sıcak su kullanımını aktif hale getirdiğinizde peteklere su göndererek, petekleri ısıtır. Bu durumda kombinizin üç yollu vana parçasının kontrol edilmesi gerekmektedir. Bunun içinde profesyonel Çekmeköy Demirdöküm Kombi Servisi merkezi hizmetlerine başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Alanında uzman ve deneyimli teknik personellerimiz ile Baymak Kombi Servisi merkezi olarak, kombilerinizde karşılaştığınız üç yollu vana sorunlarından en hızlı şekilde kurtulabilmenize yardımcı oluyoruz. Kombinizin sıcak su fonksiyonunu kullanırken, deaktif durumda olan peteklere sıcak su gönderimi yapan kombinizdeki üç yollu vana parçası yerinden sökülerek, yerine yenisinin takımı gerçekleştirilir. Orijinal yedek parçalarının kullanıldığı bu işlemlerle ilk günkü performans kalitesinin yakalanması sağlanıyor. Küçük bir olasılık olarak kombinizin beyninde bir karışıklık olabileceğinden uzmanlarımız tarafından bilgisayarlı ortamda anakart kontrolü de yapılarak, bir sorun belirlenir ise onarımı gerçekleştirilir.