• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • FOOTER 7
Musk, SpaceX’in iflas riskiyle karşı karşıya kalabileceğini söyledi!

Musk, SpaceX’in iflas riskiyle karşı karşıya kalabileceğini söyledi!

Tesla ve SpaceX'in kurucusu ve CEO'su Elon Musk, SpaceX için dikkat çeken açıklamalar yaptı. İflasın imkansız olmadığını söyledi.

ABONE OL
2 Aralık 2021 00:02
Musk, SpaceX’in iflas riskiyle karşı karşıya kalabileceğini söyledi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elon Musk, uzay taşımacılığı şirketi SpaceX için önemli açıklamalar yaptı. Tesla ve SpaceX’in CEO’su, raptor (roket motoru) sorunlarının giderilmemesi durumunda şirketinin büyük bir risk ile karşılaşabileceğini açıkladı. Musk’ın SpaceX’i, Starlink internet uyduları ve Starship gibi önemli çalışmalara imza atıyor.

Yeniden kullanılabilecek şekilde geliştirilen Starship fırlatma araçlarının amacı, Dünyamızın yörüngesine, Ay’a ve Mars’a kargo ya da insanlı görevleri taşımak. Ancak küresel çaptaki üretim sorunları SpaceX’i de zor durumda bırakıyor…

Elon Musk, SpaceX için henüz tehlike olmadığını söyledi
Milyarder iş insanı, küresel tıkanıklar nedeniyle SpaceX’in potansiyel iflas riskinin henüz olmadığını belirtti. Ancak iflasın imkansız olmadığını da sözlerine ekledi. Musk’ın bu çarpıcı sözleri yine Twitter’dan geldi. Twitter’da bir yorumda bulunan girişimci, küresel sorunlara dikkat çekti.

Elon Musk, raptor sorunlarının giderilmemesi durumunda SpaceX için kötü günlerin gelebileceğini ima etti. Şirket Starship ve Starlink‘e büyük meblağlar harcarken raptor üretim sorununun en büyük potansiyel tıkanıklık olduğu hakkındaki bir tweet’e basit bir “Evet” ile cevap verdi.

Musk, Twitter’daki yanıtında, “SpaceX, Starlink ve Starship’te milyarlarca dolar kaybederken şiddetli bir küresel durgunluk sermayeyi / nakiti kurutursa, o zaman iflas -olası olmasa da- imkansız değil.” dedi. Ayrıca Musk, Starship programının öneminin de tam olarak takdir edilmediğini belirtti.

2002 yılında Elon Musk tarafından kurulan SpaceX, geçtiğimiz haftalarda beşinci yolcu uçuşu başarıyla gerçekleştirdi. Bu görevde 600. kişi uzay üssüne ulaştı. Görevde, NASA astronotları Raja Chari, Tom Marshburn ve Kayla Barron ile Avrupa Uzay Ajansı astronotu Matthias Maurer yer aldı. Ekip, istasyonda bilimsel araştırmalar yapacak.

SpaceX şu anda dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Aynı şekilde elektrikli araç şirketi Tesla da küresel bir değere sahip. Elon Musk’ın ise şu anda dünyanın en zengin insanı konumunda olduğunu belirtelim. Ancak pandemi sürecinde ortaya çıkan üretim sorunları şirketleri tehdit ediyor.

Elon Musk, SpaceX ve Tesla’nın yanı sıra birçok girişimin sahibi. PayPal’ın kurucusu olan Musk, aynı zamanda Neuralink projesinin de sahibi. Neuralink, implante beyin-bilgisayar arayüzü geliştiriyor. Ayrıca SolarCity’in de sahibi şu anda Tesla. SolarCity ise güneş panelleri üretiyor.

kaynak.shiftdelete.com

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.