• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • FOOTER 7
NFT dünyasında kadınların iş birliği

NFT dünyasında kadınların iş birliği

NFT dünyasında kadınların iş birliği: Oluşturdukları koleksiyon 20 milyon doları aştı - Cadı NFT'lerinden oluşan bir koleksiyon 20 milyon doların üzerinde satış yapıyor. Beş arkadaş, Crypto Coven isimli koleksiyonu nasıl oluşturduklarını anlattı.

ABONE OL
21 Şubat 2022 11:47
NFT dünyasında kadınların iş birliği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Beeple’ın rekorluk satışından sonra NFT dünyasının önlenemez yükselişi dikkat çekmeye devam ediyor. Son zamanlarda Crpyto Coven isimli bir koleksiyon da oyuncu Kat Dennings’den, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in kardeşi Randi Zuckerberg’e kadar pek çok kişiden rağbet görüyor.9,906 dijital görüntüden oluşan set, ticaret hacminde 20 milyon doları aştı. Hatta projenin kadın kurucularından bazıları artık profesyonel işlerinden ayrılmayı ve tam zamanlı olarak bu işe odaklanmayı planlıyor.Geçen yaz, iki arkadaş karantina sırasında birbirlerinin saçlarını boyarken, konu sosyal medyadaki pikselli avatarlara geliyor. Aletheia ve Nyx takma isimlerini kullanan kadınlar, NFT’ye sahip olma fikrini beğense de kendilerini kadın teknoloji çalışanları ve hobi sanatçıları olarak yansıtan herhangi bir portre görmediklerini fark edip kendileri çizmeye karar veriyor.9.906 PARÇALIK KOLEKSİYONİkilinin bu hareketi bir anda hızla büyüyen ve oldukça da kazançlı olan bir proje haline geliyor.Artık koleksiyondaki en ucuz NFT’ler 5.400 doların üzerinde bir fiyata satılıyor ve NFT’lerin alım ve satımı için bir pazar yeri olan OpenSea’nin verilerine göre 9.906 cadılık koleksiyonu tüm zamanların işlem hacminde 20 milyon doları aştı.Bir mühendis olan Nyx, “Çok gerçeküstü oldu” dedi. Daha önce, sadece faturaları ödemek için yeterli paraya sahipken dijital bir sanatçı olma fikri ulaşılmaz geliyordu. Artık durumun böyle olması gerekmediği için gerçekten mutluyuz” dedi.İki sanatçı, projeyi geliştirmelerine yardımcı olmak için arkadaşları Xuannü, Aradia ve Keridwen’i de projeye çekti. Nyx, güçlü ve kadınsı görüntüleri nedeniyle cadıları bir kavram olarak ele aldıklarını söyledi.Cadılar çizilmiş gibi görünseler de kodlardan üretiliyorlar. Sanatçılar yüz şekilleri, saç, gözler, şapkalar ve dövmeler gibi özellikleri resimlediler. Ardından, grup rastgele seçilen varlıklar için bir algoritma yazdı ve cadılar oluşturmak için bunları derledi.

SÖZCÜ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

spor günlük