NVIDIA GeForce RTX 3060 Madencilik Önleme Özelliği HDMI Kukla Fiş Tarafından Atlandı

NVIDIA, GeForce RTX 3060 grafik kartını tanıttığında, şirket aynı zamanda onunla birlikte kullanılabilecek yeni bir özellik de tanıttı. Kart iyi fiyatlandırıldığından, madencilik için çok iyi bir değer teklifi olarak kendini konumlandırıyor.

NVIDIA’nın artık madencilik için ayrı ürünleri olduğu göz önüne alındığında, doğal olarak madencilere satılan oyun kartı sayısını sınırlamak istiyor. Bunu başarmak için şirket, esasen sürücü, RTX 3060 silikon ve GPU VBIOS arasında bir el sıkışması olan bir anti-madencilik algoritması geliştirdi.

Bu el sıkışma, madenciliğin devam edip etmediğini tespit etmek için bu üç bileşeni kontrol eder, böylece kartın performansını sınırlayabilir.

Ancak böyle bir şey bile atlanabilir. Genellikle madenciler, GPU’larını çoğu GPU’nun video çıkışlarını kullanmadığı teçhizata koyarlar. Ve GPU, monitöre bağlı olup olmadığını tespit ederek madencilik önleme algoritmasını tetikleyebilir.

Quasar Zone forumlarından bir kullanıcı, sadece sahte bir HDMI fişi takarak kısıtlamayı aşmayı başardı. Sahte fiş kullanılarak, kart bir monitöre bağlı olduğunu düşünür ve bu nedenle normal şekilde çalışır.

Bu geçici çözümü kullanarak, kullanıcı, toplam 192 MH / s hash oranı için GPU başına 48 MH / s karma gücüne sahip dört yönlü bir GeForce RTX 3060 madencilik teçhizatı kurabildi. Amazon’dan veya başka bir mağazadan HDMI sahte fişleri 5,99 $ ‘a kadar düşük bir fiyata satın alabilirsiniz.