Samsung, OLED Panellerin Seri Üretimine geçti

Teknoloji ve teknik özellikler söz konusu olduğunda, dizüstü bilgisayar ekranlarının genellikle TV’lere veya PC monitörlerine kıyasla biraz geride kaldığı kabul edilir.

Birincisi, çoğu dizüstü bilgisayar hala 1080p panel ile gönderilmektedir; Daha yüksek bir çözünürlük istiyorsanız, bir sonraki en iyi bahsiniz 4K panele bakmaktır, ancak bunlar genellikle 60 Hz’de maksimuma çıkar. Yine de bazı 1440p panellerin bu yıl pazara girmesi gerekiyor ve bu, 1080p’den daha yüksek çözünürlüğe sahip bir avuç modelden daha fazlası anlamına gelebilir.

Ancak Samsung, dizüstü bilgisayar odaklı OLED ekranların seri üretimine başladığını duyurdu. Bunlar, 13,3 “ila 16” diyagonallerde toplu olarak üretilmektedir ve mobilite tekliflerinde tavizsiz bir görüntü kalitesi sağlamak için sistem entegratörlerinden daha fazla seçenek anlamına gelmelidir.

Şimdilik, bu OLED panelleri, panel maliyetlerini düşürmek ve böylece düşük fiyatlı ürünlere ve fiyat bilincine sahip müşterilere hizmet vererek ekran pazarındaki OLED yaygınlığını artırmak amacıyla yalnızca 1080p çözünürlüğe sahip olacak gibi görünüyor.

Şu anda yenileme hızları hakkında bir bilgi yok, ancak Samsung, bu OLED panellerin tipik dizüstü bilgisayar LCD ekranından 10 kata kadar daha yüksek yanıt oranları sunarken, cazip% 120 DCI-P3 kapsamı ve sadece 0.0005 nit minimum piksel parlaklığı sunduğunu söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir