SAMSUNG GALAXY A01 ÖZELLİKLERİ HAKKINDA BİLGİ:

Galaxy A ailesinde hem oldukça büyük ekranlı, güçlü kameralı cihazların yanısıra daha küçük uygun fiyatlı modelleri bulmak da mümkün. İşte uygun bütçeli GALAXY A01 ile tanışmaya hazır olun.

DIŞ GÖRÜNÜŞ
Güney koreli üretici Samsung’un bu modeli, diger akıllı telefonlarından çok farklı. En önemli özelliği uygun fiyatlı olmasıdır. Yapısı ve görünümü biraz basitleştirilmiştir fakat bu telefonun kötü olduğu anlamına gelmez, hatta tam tersi yeterince geniş bir ekran ve iyi işçilik sunar. Gövde mat tasarımda yoğunlaşıyor ve bunun sayesinde parmak izi kalmadan herzaman temiz kalıyor. Siyah kırmızı ve mavi olmak üzere üç farklı renkle piyasaya sunuluyor.

EKRAN
Galaxy A01’in ekranı diyagonal olarak ölçüldüğünde tam 5,7 inç boyutunda ve ağırlığı ise 149 gramdır. Ekran HDplus ve 1520x 720 piksel çözünürlükte. Üretici ekran panelini PLS TFT LCD olarak adlandırıyor ve geniş görüş açısı sağlıyor.

İŞLEMCİ
Bazı incelemelere göre bu model sadece arama ve mesajlaşma için uygundur ,fakat daha detaylı bakarsak aslında bunun doğru olmadıgını görürüz. Cihazımızın yongası sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 439 oldugu için tüm uygulamalarda hızlı ve sorunsuz calışıyor, tabii bu ağır oyunlar için geçerli değil.

Samsung bu modeline sadece 2 GB RAM eklemiştir ve bu nedenle birden fazla uygulama çalıştırırsanız cihazınızda bir yavaşlama söz konusu olacaktır. Samsung members uygulamasıyla tek tıkla RAM ( bellek alanı )temizleyebilir, cihazınızın performanısını ayarlayabilirsiniz. Hafızaya gelince bellek 16 GB olsa da telefon kurumundan sonra size kalan sayı 8,4 GB’ tır. Temel uygulamaları ve birkac oyun yüklemek için tamamen yeterli bir alan. Fotoğraf, video ve müzik için MıcroSD hafıza kartı kullanmalısınız ki orda da maksimum bellek 512GB’dır.

KAMERA
Peki Samsung A01’in kamera özellıkleri nelerdir diye düşünuyorsanız cevabı az sonra karşınızda. Ana kamera 13 MP olup diyafram aralıgı f2.2’dır. Fiyatı için oldukca tatmin edici fotoğraflar cektiğini söyleyebiliriz. Ayrıca çekimi yapmadan önce veya yaptıktan sonra arka planı bulanıklaştırmak için canlı odak özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Ana kameraya yardimci olarak 2MP değerinde birde derinlik sensörü geliyor. Ön kamera 5MP f/2,2 diyafram olup canlı odak sayesinde arka planı bulanıklaştırarak mükemmel selfiler çeker. Ön kameranın bir başka görevi de yüz tanima sensöru rolünü üstlenmesidir. Bu modelde parmak izi sensörü olmadigindan yüz tanımayı kullanabilirsiniz. Video çekme kalitesi full HD 30 fps ve 1920 x 1080 pikseldir. Çoğu kullanıcılar icin aslinda gayet yeterlidir.

BATARYA
Modelimizin pili oldukca mutevazi (3000Mah) olsa da enerji tassaruflu ekran sayesinde tüketiciler gönül rahatığı ile telefonlarını 2 güne yakın kullanabilirler. Kutunun içinde 5wattlik bir sarj aleti bulunuyor. İşlemci yongasi Qualcomm snapdragon 439 hizli sarj özelliğini içerse de bu modelde bu özellikten yararlanamiyoruz.

SONUC
En büyük avantajı küçük ve kolay taşinabilir olmasının yanında fiyatına göre hızlı çalışmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir