Samsung’dan Adidas temalı kablosuz kulaklık!

Samsung, dünyaca ünlü giyim markası Adidas ile el sıkıştı. Galaxy Buds Pro kulaklık modelinin Adidas’a özel versiyonunu tanıtan şirket, cihaza yazılım konusunda da çeşitli iyileştirmelerde bulundu. Çevre dostu yapısıyla ön plana çıkan ürün, modayla yakından ilgilenen Z kuşağını hedefliyor.

Samsung’un Adidas temalı kulaklığı satışta
“Samsung Galaxy Buds Pro Adidas Originals Special Pack” ismiyle tanıtılan ürünün tasarımında yeşil ve beyaz renkler hâkim. Şapka görünümlü bir kutuyla kullanıcılara sunulan kulaklık, donanım olarak orijinal ürünle herhangi bir fark barındırmıyor. Şirket ayrıca cihazı Güney Kore’de satın alanlara Adidas Stan Smith spor ayakkabısında geçerli bir kupon da hediye ediyor.

Samsung, Galaxy Buds Pro Adidas Originals Special Pack modeline Adidas’a mahsus yazılım yenilikleri ekledi. Örneğin telefonunu bu cihaza bağlayan Samsung kullanıcılarını otomatik olarak “Adidas Original” teması karşılayacak. Bu tema kilit ekranı, uygulama simgeleri, arama ekranı ve mesaj uygulamasının tasarımını değiştirecek. Ayrıca kullanıcılar telefonlarının ana ekranında Adidas’ın resmi çevrimiçi mağazasına hızlı erişim sunan bir kısayol görecek.

Galaxy ekosistemi çevre dostu tasarımıyla genişliyor
Samsung ile Adidas ortaklığı kapsamında duyurulan ürünün öne çıktığı önemli noktalardan bir tanesi de çevrecilik. SamMobile’ın haberine göre, kulaklığın kutusundaki Snapback kısmını oluşturan kasa tamamen geri dönüşümlü plastik kullanılarak yapıldı. Atıklarla mücadeleye de önemli katkısı bulunan yeni Galaxy Buds Pro %20 oranında PCM malzeme kullanılarak üretildi.

Samsung’un çevre dostu ürünlerini artırmaya devam edeceklerini açıklayan bir şirket yetkilisi, şu açıklamayı yaptı:

“Bu özel paketimizi, özellikle modaya ilgi duyan yeni nesil başta olmak üzere değer tüketimi arayan tüketicilerimiz için planladık. Gelecekte çeşitli markalarla anlamlı işbirlikleri yaparak Galaxy’nin benzersiz çevre dostu ekosistemini güçlendirmeye devam edeceğiz.”