• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • FOOTER 7

Slack, hikaye benzeri yeni özelliğini kullanıma sunuyor!

ABONE OL
22 Eylül 2021 23:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son dönemde San Francisco merkezli bulut tabanlı yazılım şirketi Salesforce’a satılmasıyla gündemde olan popüler ekip iş birliği uygulaması Slack, kullanıcı deneyimi üst seviyeye çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak uygulama, hikaye benzeri yeni özelliği Slack Clips‘i kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Slack Clips, iş arkadaşlarıyla iletişim kurmanın yeni bir yolu olacak
Tabii ki öncelikle belirtmeliyiz ki, Slack bir sosyal medya uygulaması değil. Bu nedenle duyurulan yeni özellik tamamen uygulamanın konseptiyle doğrudan bağlantılı olacak. Yani Instagram gibi platformlarda gündelik hayatı paylaşmanın aksine iş güncellemeleri ve toplantılardan kesitleri paylaşmayı esas alacak.

Aslında bu özelliğin ilk etapta geçtiğimiz yılın Ekim ayında tanıtıldığını belirtelim. Halihazırda dünyanın dört bir yanındaki şirketler tarafından kullanılan Slack, pandeminin de etkisiyle popülerliğini büyük ölçüde artırdı. Bu nedenle şirket içi toplantılar da bu uygulama üzerinden organize ediliyor.

Tam da bu noktada Slack Clips, kullanıcıların her zaman bir toplantıya katılmalarına gerek kalmadan iş arkadaşlarıyla iletişim kurmalarına olanak sağlayacak. Böylelikle yeni özellik sayesinde uzun süren toplantıların aksine kısa video ve ekran görüntüsü gibi materyaller paylaşılabilecek. Kullanıcılar da paylaşılan materyalleri istedikleri zaman izleyebilecek.

Slack Clips ile dikkat çeken başka yenilikler de kullanıma sunuluyor. Örneğin kullanıcının katılamadığı toplantıdan önemli bir video paylaşıldı. Bu tür durumlarda kullanıcılar, videonun oynatma hızını değiştirebilmesinin yanı sıra otomatik olarak altyazıları açabilecek.

Aynı zamanda Slack Clips özelliğiyle paylaşılan videolar veya ekran görüntüleri diğer sosyal medya platformların aksine 24 saat sonra kendiliğinden kaybolmayacak. Bu tür paylaşımlar istendiği takdirde arşivlenebilecek.

Slack’in fazlasıyla beğeni kazanan yeni özelliği Clips, önümüzdeki günlerde tüm ücretli ekiplerin kullanımına sunulacak.

kaynak.shiftdelete.com

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

bosch servisi