Tiger Lake ve NVIDIA GPU Güçleri Birleştiriyor

Intel bugün, önceki nesle göre bazı güzel yükseltmelerle en yeni nesil Next Unit of Computing (NUC) cihazlarını sessizce piyasaya sürdü.

Kod adı “Phantom Canyon” olan en son NUC nesli, “meraklı” kalabalığı için büyük bir gelişme getiriyor.

Bu, çoğunlukla küçük bir form faktörlü makine kullanmak isteyen ve iyi kare hızlarına sahip oyuncular için anlamına geliyor.

Meraklısı NUC 11 burada devreye giriyor. Dört çekirdek ve maksimum 4,70 GHz’de saat hızına sahip sekiz iş parçacığı içeren 28 Watt Intel Core i7-1165G7 Tiger Lake CPU ile bu Enthusiast NUC 11 mini PC, en yeni teknolojileri sallıyor.

Intel, CPU ile eşleştirmek için, gereken kareleri güçlendirmek için Entegre Xe modelinin yanı sıra ayrı bir GPU koymaya karar verdi. Söz konusu dGPU, NVIDIA’nın son nesil “Turing” mimarisine dayanan 6 GB GDDR6 VRAM’li GeForce RTX 2060 modelidir.

G / Ç için Intel bu makineleri oldukça fazla bağlantı noktasıyla donattı. Intel AX201 Wi-Fi 6 artı Bluetooth 5 modülü, ışın oluşturma, uzak alan yetenekleri ve Alexa desteği sunan dörtlü bir mikrofon dizisi var.

İnternet bağlantısı ve diğer amaçlar için 2,5 Gb Ethernet bağlantı noktası ve iki Thunderbolt 4.0 bağlantı noktası vardır (TB bağlantı noktaları hızlı şarjı destekler). Görüntü çıkışı söz konusu olduğunda, Enthusiast NUC 11’de HDMI 2.0b ve mini DisplayPort 1.4 bağlantı noktası bulunur.

Thunderbolt bağlantı noktalarını kullanırken toplamda dört monitör çalıştırabilirsiniz. Ön tarafta bir de SD kart okuyucu var, ve PC toplamda altı USB 3.1 Gen2 bağlantı noktasına sahiptir.

Enthusiast NUC 11 mini bilgisayarlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.