• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • FOOTER 7
Toshiba Üretim Kapasitesini Genişletiyor

Toshiba Üretim Kapasitesini Genişletiyor

Toshiba, Ishikawa Eyaletindeki ana ayrık yarı iletken üretim üssü Kaga Toshiba Electronics Corporation'da güç yarı iletkenleri için 300 milimetrelik yeni bir yonga levha üretim tesisi kuracağını duyurdu.

ABONE OL
13 Şubat 2022 12:19
Toshiba Üretim Kapasitesini Genişletiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Toshiba, Ishikawa Eyaletindeki ana ayrık yarı iletken üretim üssü Kaga Toshiba Electronics Corporation’da güç yarı iletkenleri için 300 milimetrelik yeni bir yonga levha üretim tesisi kuracağını duyurdu.

İnşaat, 2024 mali yılında planlanan Aşama 1’in üretim başlangıcıyla birlikte, yatırım hızının piyasa eğilimlerine göre optimize edilmesine olanak tanıyacak şekilde iki aşamada gerçekleştirilecek. Aşama 1 tam kapasiteye ulaştığında, Toshiba’nın güç yarı iletken üretim kapasitesi, bunun 2,5 katı olacak.

Güç cihazları, her türlü elektronik ekipmandaki güç tüketimini yönetmek ve azaltmak, karbon nötr bir toplum elde etmek için temel bileşenlerdir. Mevcut talep, düşük voltajlı MOSFET‘ler ve IGBT‘ler, diğer cihazlar için çok güçlü taleple birlikte, araç elektrifikasyonu ve endüstriyel ekipmanın otomasyonu üzerine genişlemektedir.

Toshiba bugüne kadar bu talep büyümesini 200 milimetrelik hatlarda üretim kapasitesini artırarak ve 2022 mali yılının ilk yarısından 2023 mali yılının ikinci yarısına kadar 300 milimetrelik üretim hatlarında üretime başlamayı hızlandırarak karşıladı.

Yeni fabrika, deprem emici bir yapıya sahip olacak; çift ​​güç kaynağı hatları dahil olmak üzere gelişmiş BCP sistemleri; ve çevresel yükleri azaltmak için en son enerji tasarruflu üretim ekipmanları kullanacak. Ayrıca, yenilenebilir enerjiye %100 güvenme şeklindeki “RE100” hedefine ulaşmayı da hedefleyecek. Yapay zeka ve otomatik gofret taşıma sistemleri devreye alınarak ürün kalitesi ve üretim verimliliği artırılacak.

İleriye dönük olarak, Toshiba, hızlı büyüyen talebe yanıt vermesini ve düşük enerjili bir topluma ve karbon nötrlüğüne katkıda bulunmasını sağlayacak, zamanında yatırımlar ve araştırma ve geliştirme yoluyla güç yarı iletken işini genişletecek ve rekabet gücünü artıracak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.