Diablo 2: Resurrected için alfa testi başlıyor

Blizzard, Diablo 2: Resurrected için 9 Nisan Cuma günü Türkiye saati ile 17: 00‘den itibaren alfa testini kullanıcılara açacak. Bu hafta sonu PC‘de Resurrected‘ın tek oyunculu modu için teknik bir test olacak. Bu testler oyunun daha stabil çalışmasına imkan tanıyacak. Aynı zamanda test içerisinde yer alan kullanıcıların geri bildirimleri ile oyunu daha sorunsuz bir şekilde çıkartacak.

Test için sınırlı sayıda oyuncu kayıt olabiliyor. Testin 12 Nisan Pazartesi günü Türkiye saati ile 20: 00′de sona ermesi planlanıyor. Diablo 2 web sitesi üzerinden kayıt işlemlerini gerçekleştirerek başvuruda bulunabilirsiniz. Kayıt olan oyuncuların tamamın alfa testine katılamayacak. Aralarından kura ile seçilenler bu aşamada yer alacak.

Oyunun ilk iki bölümünde Barbar, Amazon ve Sahire olmak üzere üç sınıf ile oynayabiliyorsunuz. Bunun için Diablo 2‘nin manastırını tekrar tekrar ziyaret edecek ve Maiden of Anguish (oyun içinde yer alan bir düşman) ile mücadele edeceksiniz. Ardından güzel bir ganimet için Lut Gholein‘e yolculuğa çıkabileceksiniz. Herhangi bir kısıtlama olmadan oyunu oynayabilirsiniz ancak ilerlemeniz, oluşturduğunuz hesapta kaydedilmez.