• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • FOOTER 7
Efsane Kasım Kampanyalarıyla iPhone Çeşitleri

Efsane Kasım Kampanyalarıyla iPhone Çeşitleri

Efsane Kasım kampanyalarına konu olan ürün gruplarından birisi olan iPhone modelleri, birçok özelliğiyle çok sayıda çeşitliliğe sahip olarak sunuluyor.

ABONE OL
2 Ekim 2022 21:16
Efsane Kasım Kampanyalarıyla iPhone Çeşitleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Efsane Kasım kampanyalarına konu olan ürün gruplarından birisi olan iPhone modelleri, birçok özelliğiyle çok sayıda çeşitliliğe sahip olarak sunuluyor. Bu anlamda birçok iPhone modeli bulabilmek mümkün. Özellikle son olarak Eylül 2022 tarihinde iPhone 14’ün tanıtılmasıyla Apple, tekrar gündeme geldi. Birçok kişi için kendine has özelliklerinin tercih sebebi olduğu iPhone modelleri, genel olarak kullanıcılar tarafından beğeniliyor. Bunun nedenlerinden birisi de sadece iPhone modellerinde geçerli olan iOS işletim sistemidir.

Akıllı telefonlar söz konusu olduğunda iPhone, akla ilk gelen seçeneklerden biri oluyor. Bunun elbette özel bir sebebi bulunmaktadır. Apple’ın sunmuş olduğu kalite ve teknolojik özellikler yeterliyken, çoğunlukla alanında öncü özellikleri, tercih etmek için yeterli oluyor. Bununla beraber iPhone 2G ile birlikte serüvenine başlayan iPhone modelleri, 2G’nin tanıtılmasıyla ayrıca bir nitelik kazandı. iPhone 2G, akıllı telefon anlamında dünyada bir ilke imza atmıştır. Bu nedenle ilgili markanın telefon modelleri, kullanıcılar nezdinde ayrı bir yerde oluyor.

iPhone 14 ile birlikte Pro, Pro Max, Plus gibi sürümler de tanıtıldı. Orijinal 14 sürümüne alternatif olarak düşünülen bu sürümler, kullanıcılar açısından oldukça tatmin edici özelliklere sahip. Özellikle iPhone 14 Pro üzerinde kullanıcıların yoğunlaştığını görüyoruz. Gelişmiş seçenekler ve beraberinde üst sürümüne göre fiyatının daha uygun olması, onu tercih edilebilir kılıyor.

iPhone Fiyat Seçenekleri

iPhone fiyatları, genel olarak belli başlı unsurlara göre belirleniyor. İlk fiyat farklılıkları bir serinin sürümleri arasında gerçekleşmektedir. Bunun nedeni her bir sürümün farklı yapıdaki özellik bütününe sahip olması olarak sayılabilir. Buna göre örneğin iPhone 14 orijinal sürümü ile iPhone 14 Plus fiyatları arasında farklılıklar bulunuyor. Temel sebep özellik farklılıklarıdır. Ancak genel anlamda fiyatların Apple tarafından belirlendiğini söyleyebiliriz. Apple’ın fiyat politikalarına bağlı olarak kâr marjı, maliyetler gibi özellikler sayesinde satış fiyatı ortaya çıkıyor.

iPhone fiyatları birçok seçeneğe sahiptir. Fiyatların bu kadar değişken olmasının ülkemiz açısından bir sebebi bulunuyor. Döviz fiyatları ve vergi maliyetleri… Bu unsurlar fiyatlar üzerinde direkt olarak etkilidir. Bu nedenle stabil bir fiyat politikası görebilmek mümkün olmuyor.

iPhone modellerinde fiyat konusu hakkında farklı bir durum daha bulunuyor. Özellikle yeni modellerin tanıtıldığı dönemde eski modellere olan talebin azalmasından kaynaklı fiyatların bir nebze düştüğünü görüyoruz. Bu da önceki modelleri alabilmek için müthiş bir fırsat yaratmaktadır. Bunun yanında kampanya ve indirim dönemlerini de takip ederek uygun bütçelere iPhone alışverişi yapabilmeniz mümkün oluyor. İlgili indirim ve kampanya dönemlerini takip etmek için mağazaların mail haber bültenlerine abone olabilirsiniz. Bu sayede hızlıca gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

iPhone 14 Modelleri Nelerdir?

Geçtiğimiz günlerde iPhone 14’ün tanıtılmasıyla gözler iPhone 14 modellerine çevrildi. Seri ile birlikte iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Plus seçenekleri gelmektedir. Bu nedenle iPhone 14 anlamında bir hayli fazla seçeneğin mevcut olduğunu söyleyebiliriz. İlgili seçenekler açısından birçok özellik bağlamında farklılıklar bulunuyor. Ekran boyutu ve dâhili depolama alanı kapasitesindeki değişimler dikkat çekerken, ekran çözünürlüğü ve pil kapasitesinde de değişiklikler söz konusu. İlgili iPhone modelleri arasında ihtiyaçlarınıza göre tercih yapmanız gerekmektedir. Bununla birlikte tasarım özelliklerinde de bazı iyileştirmeler olduğunu söyleyelim.

iPhone 14 ile birlikte sunulan sürümler arasında da ciddi fiyat farklılıkları bulunuyor. Ancak bütçenize uygun bir şekilde yapacağınız tercihin vereceğiniz parayı tam anlamıyla karşılayacağını söyleyebiliriz. iPhone 14, beraberinde kamera iyileştirmesi ile birlikte geliyor. 12 MP çözünürlüğe sahip ön kameranın bir de oto odaklama özelliğiyle daha da geliştirildiğini görüyoruz. Bu anlamda öz çekimleriniz daha profesyonel olacak diyebiliriz.

iPhone modelleri arasında tercihte bulunurken diğer serilere de göz atmanızı öneriyoruz. Çünkü yeni bir iPhone modelinin tanıtılmasıyla önceki modellerin biraz daha ucuzladığını görüyoruz. Bütçe tasarrufu yapmak açısından net bir alım fırsatı olan bu dönemler içerisinde önceki modellere de yönelebilirsiniz. iPhone 14 modelleri bağlamında tercihte bulunurken tüm teknik özelliklere hâkim olmanız gerekmektedir. Bu sayede ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan modeli bulabilmeniz mümkündür.

iPhone Modelleri Tercihinde Kullanabileceğiniz Tavsiyeler

iPhone modelleri arasında çeşitliliğin çok olmasından kaynaklı olarak tercihte bulunmak biraz zor. Ancak bazı tavsiyeler ile ihtiyacınızı karşılayacak en uygun modeli bulabilmeniz mümkündür. iPhone modelleri arasında tercihte bulunurken aşağıdaki tavsiyelerle birlikte hareket etmeniz büyük önem taşıyor;

  • iPhone tercihinde fiyat seçeneklerini oldukça iyi bir şekilde araştırmalısınız. Fiyatların oldukça hassas bir düzende olduğunu unutmayın. Bu nedenle modeller arasında fiyat farklılıkları bulunduğu gibi aynı şekilde bir modelin farklı sürümleri arasında da fiyat farklılıkları bulunuyor. Dolayısıyla öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve buna göre uygun bütçeli bir tercihte bulunmanız gerekiyor.
  • iPhone söz konusu olduğunda kalite ve tasarım özellikleri ön plana çıkıyor. Ancak eski modellere gidildikçe bu özelliklerin günümüze göre biraz daha sönük kaldığını söyleyelim. Bu nedenle kalite – tasarım anlamında vazgeçemeyeceğiniz unsurlar bulunuyorsa yeni modellere yönelmenizi öneriyoruz.

  • Teknik özellikler bakımından aklınızdaki telefon modelini muhakkak inceleyin. Şayet teknik özellikler anlamında bilmediğiniz noktalar bulunuyorsa araştırma yaparak öğrenin. Özellikle kullanacağınız uygulamalar önceden belli ise buna uygun bir telefon seçmeniz daha mantıklı olacaktır. iPhone özellikleri genel anlamda profesyonel işler için yeterli olsa da farklılıkların mevcut olduğunu söyleyelim.
  • Yeni bir iPhone modeli tanıtıldığında eski modeller biraz daha ucuzluyor. Bir de kampanya ve indirim dönemlerini takip ederek çok daha uygun bütçelere iPhone modeli satın alabilmeniz mümkün. İhtiyaçlarınızı gözetmeyi ihmal etmeyin ve öncelikle ihtiyaçlarınızı belirleyin.

Modern Tasarım ve Kusursuz Özellikleriyle iPhone 14

Efsane Kasım indirimleriyle ön planda olan ürün grupları iPhone çevresinde toplanıyor. Eylül 2022 itibariyle iPhone 14’ün tanıtılmasıyla Apple, gündemdeki yerini aldı. iPhone 14 Plus fiyatları genel olarak yüksek görülse de orijinal sürümün nispeten daha uygun fiyatlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca iPhone 14 ile birlikte modern tasarım anlayışının sürdürüldüğünü görüyoruz. Köşeli ekran tasarımı ve beraberindeki büyük ekran tasarımı, birçok kullanıcı için tatmin edici nitelikte. Bununla beraber iPhone 14 ile beraber kamera özelliklerinde de iyileştirmelerin gerçekleştirildiğini görüyoruz.

Özellik bakımından iPhone 14 incelendiğinde, birçok teknik detayın kusursuz bir şekilde işlenmesi söz konusudur. Bu bakımdan iPhone 14, teknik anlamda birçok yeterliliğe sahip. Özellikle profesyonel işlerinizi yapma noktasında ilgili modelin yeterli olacağını söyleyelim. 6.1 inç’lik ekran boyutu bu bağlamda yeterli görülebilir. Ancak üst sürümlerde bu ekran boyutu 6.7 inç değerine yükselmektedir.

Sürümler arasında pil kapasitesi bakımından da farklılıklar bulunuyor. 3279 mAh pil kapasitesi olan orijinal sürüm bu anlamda oldukça yeterliyken, üst sürüm olan iPhone 14 Pro Max seçeneğinde bunun 4323 mAh değerine ulaştığını görüyoruz. Böylelikle pil kapasitesi anlamında oldukça yeterli seçeneklerin mevcut olduğunu söyleyelim.

Ekran özellikleri bağlamında OLED teknolojisi her sürüm için mevcuttur. Bu bağlamda oldukça yenilikçi bir yaklaşım sergilenmiş. Ayrıca ilgili modeller arasında dâhili depolama kapasitesi açısından da farklılıklar bulunuyor. Bu özellikler sonraları değiştirilemeyeceğinden dolayı daha en başında tercihte bulunmanız gerekiyor.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

bosch servisi