• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • FOOTER 7
Facebook temsilcilerinden Türkiye açıklaması

Facebook temsilcilerinden Türkiye açıklaması

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, Facebook temsilcilerini dinledi.

ABONE OL
5 Kasım 2021 23:05
Facebook temsilcilerinden Türkiye açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman başkanlığında toplandı. Toplantıya, Facebook Ortadoğu Kuzey Afrika ve Türkiye’den Sorumlu Direktörü Azzam Alameddin, Facebook Türkiye ve Azerbaycan Kamu Politikaları Direktörü Sezen Yeşil ve Facebook Türkiye Tüzel Kişi Temsilcisi Avukat Ali Ozan Karaduman katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yayman, sosyal ağların dünyada da Türkiye’de de çok konuşulan ve tartışılan konu başlıklarından biri olduğunu belirterek, sosyal ağların, insanların kendilerini ifade edecekleri bir demokratik zemin olmaktan çıkıp kara propaganda merkezi haline geldiğini ve bunu doğru bulmadıklarını söyledi.

BAZI TALEPLERİ OLDUKLARINI SÖYLEDİ

Türkiye’nin, sosyal ağ sağlayıcılarından bazı talepleri olduğunu ifade eden Yayman, “Temsilcilik açılmasının sözde değil, özde olmasını istiyoruz. Kağıt üzerinde bir temsilcilik yerine, burada personeliyle, yönetimiyle olacak. Sadece Facebook ve Instagram için değil, tüm  sosyal ağlar için temsilcilik açılmasını istiyoruz. İkincisi vatandaşlarımızın kişisel haklarının ve özgürlüklerinin korunmasıyla beraber, kişisel verilerinin de kişisel mahremiyetlerinin de korunması. Bu konuyu çok önemli buluyoruz” dedi.

“TÜRKİYE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Facebook Ortadoğu Kuzey Afrika ve Türkiye’den Sorumlu Direktörü Azzam Alameddin ise, “Türkiye bizim şirketimiz için çok önemli, burada bir ofis açmak istiyoruz. Sadece burada çok fazla kullanıcımız olduğu için değil, artık sahada olmaya karar verdik. Ancak Türkiye’de sahada fiziksel biri olması kesinlikle sorunları çözecek diye bir şey yok. Bizim amacımız şu, sizin bir ihtiyacınız varsa biz de bunu karşılamak isteriz, karşılıklı diyaloğa her zaman açığız. Diğer kamu kurumları ile de iş birliklerimiz var, onlara da söylüyoruz, karşılıklı diyalog bizim için çok önemli” ifadelerini kullandı.“

Kaynak: Sözcü

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.