• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • FOOTER 7
GSC Gameworld, Taraftar Tepkisinden Sonra Tüm STALKER 2 NFT İçeriğini Terk Ediyor
  • Tüm Teknoloji
  • OYUN
  • GSC Gameworld, Taraftar Tepkisinden Sonra Tüm STALKER 2 NFT İçeriğini Terk Ediyor

GSC Gameworld, Taraftar Tepkisinden Sonra Tüm STALKER 2 NFT İçeriğini Terk Ediyor

ABONE OL
17 Aralık 2021 13:45
GSC Gameworld, Taraftar Tepkisinden Sonra Tüm STALKER 2 NFT İçeriğini Terk Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Merakla beklenen STALKER 2’nin geliştiricileri GSC Gameworld, hatırı sayılır bir hayran tepkisinden sonra NFT’leri (Fungible Tokens) oyuna entegre etme konusundaki tutumlarını revize etti . Bazı şirketler NFT’leri oyunlarına entegre etmeyi çoktan arzulamış olsa da (özellikle Quartz platformuyla Ubisoft), ana akım NFT algısının hala fena halde eksik olduğu görülüyor. Hayranların tepkisi göz önüne alındığında, NFT’ler şu anda doğası gereği spekülatif olarak kabul ediliyor ve başlangıcından bu yana NFT alanında gerçekleşen milyon dolarlık satışların yutturmacasını sürmeye çalışan oyun geliştirme şirketlerinden nakit para çalmaktan başka bir şey olarak yorumlanmıyor gibi görünüyor. .

GSC Gameworld, konuyla ilgili düşüncelerini ve NFT entegrasyonunu iptal etme gerekçesini paylaştı: “Aldığımız geri bildirimlere dayanarak, STALKER 2’de NFT ile ilgili her şeyi iptal etme kararı aldık.” “Takım için en önemli önceliğimiz taraftarlarımızın ve oyuncularımızın çıkarları. Bu oyunu sizin zevk almanız için yapıyoruz – bedeli ne olursa olsun. Eğer umursarsanız, biz de önemsiyoruz.”

Buradaki uyarı, NFT entegrasyonunun özellikle bir oyunun kalitesi veya sistemlerinin kalitesi için hiçbir şey ifade etmediğidir. Ve elbette, aşırı spekülatif NFT pazarıyla hiçbir şey yapmak istemeyen herhangi bir oyuncu, basitçe… Entegre edilen NFT’leri umursamıyor. GSC gameworld’ün paylaştığı bilgilerle, NFT entegrasyonunun ele alınması açısından oyun için herhangi bir gerçek dezavantajı ortaya çıkaracak bir konu yoktu. NFT’ler, o sırada onlardan beklenen kullanım söz konusu olduğunda (haklı olarak) kötü bir itibara sahip olabilir ve elbette kimse GSC Gameworld’ün planlanandan (eğer varsa) ne kadar para kazanacağını bilemez – ve görünüşe göre rafa kaldırılmış. – NFT ürün platformu. Gerçek şu ki, henüz NFT dünyasına girmek istemeyen hiç kimse, hiçbir şekilde, herhangi bir türde para harcamaya veya NFT’lerle etkileşime girmeye zorlanmayacaktır.

Ne yazık ki duyuru, şirketin bir NFT kazananını bir NPC karakteri olarak oyuna dahil etme planlarına tam olarak ne olacağını kapsamadı. Ve belki de GSC Gameworld şimdi oyun satışlarından elde edeceği kadar (veya daha fazla) NFT’lerden kazanma fırsatını kaybediyor – kaya resimlerinin yarım milyon dolara satıldığı NFT’lerin nasıl olduğunu düşünürsek, bu değil’ kulağa çok uzak bir ihtimal gibi geliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

bosch servisi