• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • FOOTER 7
  • Tüm Teknoloji
  • OYUN
  • Matrak NFT Games, 180 milyar dolarlık dünya oyun pazarına göz dikti

Matrak NFT Games, 180 milyar dolarlık dünya oyun pazarına göz dikti

ABONE OL
22 Eylül 2021 20:37
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Matrak NFT Games yerli bir girişim olarak Türkiye’den doğup, dünyada ses getirmeyi hedefliyor. Matrak Games, “Oynadıkça-Kazan” iş modelini benimseyerek insanlara oyunlar vasıtasıyla para kazandırmayı ve kripto dünyasını eğlenirken öğretmeyi hedefliyor.

NFT’ler ile “Oynadıkça-Kazan”
NFT’ler dijital sertifikalar olarak blokzincirden faydalanan benzersiz ve taklit edilmez dijital nesneler olarak bilinmektedir. Bu nedenle NFT’leri kullanarak oyun oynama fikri son bir senedir yükselen bir fikir konumunda bulunuyor.

Haliyle yükselen bu fikri insanların dünya çapında değerlendirmeye başlaması, Oynadıkça- Kazan modeline işlenebilir bir alan sunuyor. Bu model oyuncuların nakdi kazanç elde ettiği ana iş modeli olarak öne çıkıyor. Buna istinaden Matrak oyunlarının teorik kurgusu “kazan-kaybetme” ilkesini benimsiyor.

Dijital oyun piyasası günümüzün en hızlı yükselen piyasalarından biri haline geldi. Bu piyasayı genişletmek ve değerlendirmek için her gün yeni bir alan açılıyor. Matrak Games bu sektörde geniş kitlelere finansal okuryazarlığı eğlenceli oyunlarla öğretmeyi hedefliyor.

15 Eylül’de başlayan MTRK Token satışı belirlenen hedefin büyük bir çoğunluğuna ilk 24 saat içerisinde ulaştı. 21 Eylül’de sona erecek olan ön arz 150 milyon adet olup, toplam arz 23 Eylül’de Bitçi Borsası üzerine listelenmek üzere toplam 500 milyon adet olarak belirlendi. Token ön satışı ve borsa işlemleri için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Matrak oyun stüdyosu ekosistemi
Matrak Games şu anda biri yurt dışında olmak üzere 5 oyun stüdyosu ile partnerlik anlaşması gerçekleştirdi. Ayrıca 5 yeni stüdyo ile de görüşmelere devam eden Matrak, yakında uzakdoğu temelli, büyük bir oyun stüdyosu ile de ortaklık kurmayı planlıyor.

Kripto dünyası ve blokzincir teknolojisine dayalı oyunlaştırmanın etkisi günümüz dünyasında alışıldık bir meta haline geldi. Bu durum da bu dünyanın yeni trendi NFT’leri öngörülemeyen bir şekilde ilgi görüyor.

Günümüzün en büyük ve güçlü pazarlarından biri olan dijital oyun pazarı ve geleceğin teknolojisi NFT’leri Matrak Games’te bulabileceğinizi ve aklınıza takılan tüm sorulara Telegram kanalında yanıt bulabileceğiniz belirtelim.

kaynak.shiftdelete.com

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.