Uygun fiyatlı Honor Pad 7 tanıtıldı

Kısa süre öncesine kadar Huawei çatısı altında bulunan Honor, ABD ambargosu sebebiyle bir süredir oldukça sessizdi. Ancak şirketin Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd isimli bir konsorsiyuma satılması bu durumu değiştirdi. Çinli teknoloji devi, bugün yaptığı bir etkinlikte yeni ürünlerini tanıttı. Tanıtılan ürünler arasında olan Honor Pad 7, özellikleri ve fiyatı ile dikkatleri üzerine çekti.

Honor Pad 7 özellikleri
Tanıtılan tablet, fiyatına göre oldukça iyi özellikler sunuyor. Cihaz gücünü MediaTek‘in HelioG80 işlemcisinden alıyor. Giriş seviyesindeki ürünlerde kullanılan bu işlemci daha önce Realme 6i, Redmi 9 ve Samsung Galaxy A32 gibi modellerde karşımıza çıkmıştı. 10.1 inç bir ekranla karşımıza çıkan Honor Pad 7, yüzde 80 ekran gövde oranına sahip. Ne yazık ki bu değer, günümüz standartları düşünüldüğünde oldukça yetersiz kalıyor.

Android 10 ile kutudan çıkan tablet, siyah ve mavi olmak üzere iki renk ile geliyor. Aynı zamanda kullanıcılara, WiFi ya da LTE şeklinde iki seçenek veriliyor. 4 GB RAM ve 64 GB depolama ile başlayan satın alma seçenekleri, 128 GB‘a kadar çıkıyor. Ürünlerin fiyatı ise şu şekilde.

– 4 GB RAM 64 GB depolama alanı olan WiFi destekli model; 215 dolar

– 4 GB RAM 64 GB depolama alanı olan LTE destekli model; 245 dolar

– 4 GB RAM 128 GB depolama alanı olan WiFi destekli model; 260 dolar

– 4 GB RAM 128 GB depolama alanı olan LTE destekli model; 290 dolar

ABD Ambargosu planları değiştirdi
Honor, yeni çıktığı bu yolda ne kadar başarılı olacak merak konusu. Şirket Huawei çatısı altındayken, özellikle ülkemiz gibi alım gücü nispeten zayıf bölgelerde oldukça başarılıydı. Ne yazık ki Ambargo sebebiyle bozulan tedarik zinciri, bu durumu değiştirdi. Öncelik sırasını değiştirmek zorunda kalan Huawei, alt markasını geri plana atmak zorunda kaldı. Böylelikle şirketin çıkardığı telefon ve diğer akıllı cihazların sayısı gün geçtikçe azaldı.