Xiaomi’nin yeni tableti Mi MIX Fold’a benzeyecek

Xiaomi CEO’su Le Jun, şirketin yeni bir tablet üzerinde çalıştıklarını da belirtti. Çinli teknoloji üreticisi her ne kadar bu cihazla ilgili somut bir bilgi açıklamasa da şimdiden pek çok sızıntı ortaya çıktı. Kaynaklar, merakla beklenen Mi Pad 5’i yeni detayları ile gösterdi.

29-30 Mart’ta Mega Launch 2021 etkinliği ile bir dizi amiral gemisi ürününü piyasaya duyuran Xiaomi ne yazık ki Mi Pad 5‘i etkinlikte lanse etmedi. Çinli üretici onlarca yeni elektronik cihaz tanıtırken, kullanıcıların beklediği tablet modelini ileri bir tarihe ertelemeye karar verdi. Ancak sızdırılan son bilgiler, Xiaomi’nin yeni tabletinin çok da uzakta olmadığını gösterdi.

Mi Pad 5, Mix Fold benzeri tasarımla gelecek
Çinli sosyal medya ağı Weibo üzerinden Digital Chat Station isimli bir kaynak Mi Pad 5 hakkında yeni bilgileri açığa çıkardı. Sızıntıya göre Xiaomi’nin yeni tableti, Salı günü tanıtılan katlanabilir ekranlı Mix Fold ile benzerlik gösterecek. Buna ek olarak tablet el bilgisayarı modunu destekleyecek. Ayrıca özel bir MIUI kullanıcı arayüzüne sahip olacak.

İddialara göre Xiaomi’nin yeni tableti, Qualcomm’un Snapdragon 800 serisi yonga setinden güç alacak. İşlemcinin hangisi olacağıyla ilgili kesin bir bilgi bulunmasa da, kaynaklar bunun Snapdragon 870 olacağını ileri sürüyor.

İşlemciye ek olarak tablet, ekran konusunda da beklentileri fazlasıyla karşılayacak. Raporlara göre Mi Pad 5, 2K çözünürlükte ve 144Hz yenileme hızında LCD bir ekranla gelecek. Bu sayede cihazda ileri seviye bir mobil oyun oynama deneyimi yer alacak. Bu ekran aynı zamanda 480Hz’e kadar da dokunmatik örnekleme hızını destekleyecek.

Şimdilik Xiaomi’nin tableti hakkında bilinenler bu kadar. Tanıtım tarihi konusunda ise şu anda kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak beklentiler, şirketin Mi Pad 5 cihazını Nisan ayında piyasaya süreceği yönünde.