• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • FOOTER 7
Black Friday’de en çok satılan telefon belli oldu!

Black Friday’de en çok satılan telefon belli oldu!

Black Friday, yine birçok teknolojik ürünün satıldığı dönem oldu. Avrupa'da en çok satılan ürünlerin başında akıllı telefonlar yer aldı.

ABONE OL
3 Aralık 2021 00:01
Black Friday’de en çok satılan telefon belli oldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her sene olduğu gibi yine 26 Kasım’da tüm dünyada Black Friday indirimleri gerçekleşti. Alışveriş etkinliğinde milyonlarca kişi teknolojiden giyime birçok kategoride bu indirimlerden yararlandı. Yılın en büyük alışveriş çılgınlığı Black Friday kapsamında Avrupa’da en çok satılan akıllı telefon da belli oldu. İşte ayrıntılar…

Black Friday’de en çok satılan telefon: Poco X3 Pro
Avrupa’da Black Friday alışveriş günlerinde birçok ürün satıldı. Bunların önemli bir bölümünü ise akıllı telefonlar aldı. Bu kapsamda en çok satılan akıllı telefonda belli oldu. Poco X3 Pro; İspanya, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda ve Birleşik Krallık olmak üzere altı önemli Batı Avrupa pazarında Amazon’da en çok satılan akıllı telefon oldu. Xiaomi yöneticisi Lu Weibing, sosyal medyadan yaptığı açıklamada bu satışların Avrupa’da büyük bir başarı olduğunu belirtti.

Lu Weibing, Poco X3 Pro’nun 2021’de hızla büyüdüğünü vurgulayan bir metinle kullanıcılarına seslendi. Akıllı telefon, henüz Mart 2021’de satışa çıksa da Xiaomi yöneticisi gelinen noktadan memnun. Alışveriş günlerinde Avrupa’da en çok satılan telefon olmanın kendileri için gurur verici olduğu belirtti.

Adobe Analytics’in yayınladığı alışveriş raporuna göre geçen yıla oranla telefon satışları yüzde 10,6 artış gösterdi. Şatışların yüzde 44,4’ünün akıllı telefon üzerinden yapıldığı açıklandı. Bunun yanı sıra Black Friday’de birçok teknolojik ürün satıldı. Echo Dot ve Fire TV Stick 4K, Amazon’da en çok satılan ürünler listesinin başında yer alıyor. En çok satılan diğer ürünler arasında MagSafe özellikli Apple AirPods Pro yer alıyor.

Black Friday’de her ne kadar alış veriş çılgınlığı yaşansa da, harcamaların geçen yıla oranla düşüşte olduğu belirtildi. Adobe Digital Insights’ın analisti Vivek Pandya, Black Friday‘in geçmiş yıllara kıyasla ilk kez düşüşe geçtiğini söyledi. Bunun nedenleri arasında pandeminin verdiği ekonomik ve psikolojik nedenlerin de olduğu belirtiliyor.

kaynak.shiftdelete.com

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

bosch servisi