Fallout 4 Türkçe yama nasıl yapılır?

Fallout 4 Türkçe yama detayları – 2021
DH çeviri ekibi tarafından yüzde yüz bir şekilde çevrilen Fallout 4 çevirisi, oyuncular için hazır durumda. Yama oyun içerisindeki görev, altyazı, ara sahneler ve istatistik gibi tüm kısımları yerelleştiriyor. Ayrıca oyunun sahip olduğu tüm DLC’lerin yani ek paketlerin çevirisini de içerisinde barındırıyor.

Yama içerisinde argo ve küfür gibi kelimelere yer veriliyor. Kurduğunuz yama oyunun save (kayıt) dosyalarına herhangi bir müdahalede bulunmuyor. Dolayısıyla oyun ilerlemenize herhangi bir etkisi bulunmuyor. Ayrıca yamanın PC versiyonu dışında PS4 ve Xbox One konsolları için de desteği yer alıyor.

Çeviri içerisinde yer alan tüm diyalog, altyazı ve isimlerin testleri yapılmıştır. Yama, ana oyun haricinde tüm ek paketlerin çevirisini de destekliyor. Ek paketler içerisinde yer alan Automatron, Contraptions Workshop, Wasteland Workshop, Vault-Tec Workshop, Nuka-World DLC ve Far Harbor paketlerini de yüzde yüz bir şekilde Türkçe oynayabiliyorsunuz.

Çeviri ekibi içerisinde, Batuhan Ç. Yılmaz, Uğurcan Bilgin, Sarkis Kısaohanyan, Hamza Altay, Çağatay Çoban, Mustafa Şanlı, Ataberk Çakan, Berke Gökçe, Nezih Tekin, Celil Oğuz, Ali Aydın, Eray Aydın, Kaan Kılıç ve İlker Karluka yer alıyor.

Kurulumu yaptığınız zaman oyunun çalıştığından emin olmanız gerekiyor. Yamayı kurduktan sonra oyuna bir kere giriş yapıp, ”Yeni Oyun”a başlayın. Kendinizi banyoda gördüğünüz zaman oyunu kapatabilirsiniz.

Yama yükleme esnasında oyunun Steam ve Launcher uygulamaları kapalı olması gerekiyor. Yamayı kurduktan sonraki ilk oyunu açışınızda, oyunun kurulu olduğu klasörüne girip fallout4launcher.exe dosyasını çalıştırmalısınız. Ardından Steam ile giriş yapabilirsiniz.

Fallout 4 Türkçe yaması, oyun içerisinde birkaç noktada işlemiyor. Örneğin, oyunun ilk başlarında müzede yer alan Preston ile konuştuğunuzda, oyun bir süreliğine donuyor ya da satırlar görünmüyor. Bu soruna karşılık çeviri ekibi, yapabilecekleri bir şey olmadığını dile getiriyor. Dolayısıyla bu sorunlu kısımları göz ardı etmemiz gerektiği açıklaması ekip tarafından oyunculara ulaştı.