Apple’ın Podcast uygulaması öneri özelliğine kavuştu! Nasıl çalışır?

Apple, iOS 15 ile birlikte Podcast uygulamasını daha kullanıcı dostu hale getirdi. Yeni sürüm ile birlikte Podcast’lerin Şimdi Dinle sayfasına kişiselleştirilmiş öneriler eklendi. Böylelikle Apple Podcast uygulaması artık dinleyeceğiniz yeni programları keşfetmenize yardımcı olacak.

Apple Podcast artık daha kişiselleştirilebilir
Telefonunuzu iOS 15’e güncelledikten sonra Şimdi Dinle sayfasında, beğendiklerinize benzer podcast’leri gösteren kişiselleştirilmiş öneri bölümleri bulacaksınız. Uygulama bir podcast’i beğendiğinizde aynı kategorideki aynı formata sahip başlıkları listeleyecek.

Ayrıca, aynı stüdyodaki şovları veya o podcast’i dinleyen diğer kullanıcıların da takip ettiği başlıkları listeleyebilecek. Ayrıca uygulamanın genellikle kullanıcını hoşuna giden konulara dayalı öneriler içeren yeni bölümler bulabilecekleri de belirtiliyor.

Örneğin “Kitaplar” kategorisi altında çok sayıda içerik tüketirseniz, Sanat ve Tasarım gibi ilgili kategoriler altında başlık öneren bölümler görebileceksiniz. Yeni kişiselleştirilmiş öneri özellikleri iOS 15, iPadOS 15 ve tvOS 15 ile birlikte kullanılabilecek. Ayrıca sonbaharda yayınlanacak macOS Monterey için özelliğin kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

Şu an için yalnızca ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Güney Afrika, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanılan özelliğin, ilerleyen zamanlarda tüm bölgelere genişletilmesi bekleniyor.

kaynak.shiftdelete.com