Dünyanın İlk 48 inç Bükülebilir Sinematik Sesli OLED ekranı

Dünyanın önde gelen ekran teknolojileri mucidi LG Display, bugün CES 2021’de oyun oynamak için optimize edilmiş dünyanın ilk 48 inç Bükülebilir Sinematik Ses OLED’ini (CSO) sergileyeceğini duyurdu.

. 48 inç Bükülebilir CSO ekran, kağıt olarak OLED‘in avantajlarından yararlanıyor -İnce ekran 1.000R’ye kadar bir eğrilik yarıçapı ile bükülür ve açılır, bu da ekranın işlevini etkilemeden 1.000 mm yarıçapına kadar bükülebileceği anlamına gelir. Böylece TV izlerken düz ekrana dönüştürülebilir ve oyun oynarken kavisli ekran olarak kullanılabilir. Kavisli ekran, ekranın ortasından kenarına kadar eşit bir görüntüleme mesafesi sunarak oyuncular arasında popüler olan görsel daldırmayı en üst düzeye çıkarır.

Buna ek olarak, şirketin CSO teknolojisi, OLED ekranların herhangi bir hoparlör kullanmadan titreşmesini ve kendi seslerini üretmesini sağlayarak ekrandaki karakterler doğrudan izleyiciyle konuşuyormuş gibi canlı bir gerçeklik hissi sunuyor.

48 inç Bükülebilir CSO ekranın ekranı titreten kısmı olan ultra ince film uyarıcısı, 9 mm’den sadece 0,6 mm kalınlığa indirildi ve bu nedenle izleyicilerin daha ince bir ekranın ve oldukça etkileyici sesin keyfini çıkarmasına olanak tanıyor.

OLED teknolojisi, son zamanlarda oyun TV pazarında üstünlüğü nedeniyle dikkat çekiyor, çünkü her piksel kendi ışığını yayıyor ve sonsuz bir kontrast oranı sunuyor. Bu, 0,1 milisaniye (ms) yanıt süresi, saniyede 120 Hz yenileme hızı ve 40 Hz ila 120 Hz geniş değişken yenileme hızı aralığıyla sağlanan kusursuz deneyimle birlikte başka bir canlı görüntü kalitesi düzeyi oluşturur.

Dahası, ekranları uzun süre izleyen oyuncular için LG Display’in OLED ekranları, göz konforlarıyla tanındıkları için özellikle uygundur. Önde gelen küresel sertifika kuruluşları tarafından düşük seviyelerde mavi ışık yaydıkları ve kırpışmasız oldukları kabul edilmiş ve onaylanmıştır.

“LG Display’in 48 inçlik Bükülebilir CSO ekranı, sürükleyici bir deneyim sağlama açısından başka bir seviye üreten ileri teknoloji kullanımını en üst düzeye çıkararak oyun için optimize edilmiştir.

Diğer bir deyişle, oyunculara en iyi oyun ortamını sunar” dedi Dr. Chang-ho Oh, LG Display’de Genel Müdür Yardımcısı ve TV İş Birimi Başkanı.

LG Display, resmi şirketi YouTube sitesi (https://www.youtube.com/user/mylgdisplay) aracılığıyla CES 2021’e katılımını duyurmak için 4 Ocak’ta bir tanıtım filmi yayınlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir