Realme Narzo 30 performans testlerinde görüldü!

Realme, Narzo serisini yakında yeni üyesiyle genişletecek. Şubat ayında Narzo 30A ve Narzo 30 Pro modellerini tanıtan üreticinin, önümüzdeki günlerde de Narzo 30 modelini tanıtması bekleniyor. Ancak tanıtıma günler kala cihaz özellikleriyle performans testlerinde ortaya çıktı.

Çinli firmanın yeni telefonu Realme Narzo 30, RMX2156 model numarasıyla Geekbench testlerinde görüldü. Geekbench’e göre akıllı telefon; 6GB RAM ile desteklenecek ve kutudan da Android 11 işletim sistemiyle çıkacak.

Realme Narzo 30 özellikleri
Realme’nin önümüzdeki günlerde tanıtacağı Realme Narzo 30, diğerlerinin aksine farklı bir yonga setiyle gelecek. MediaTek tarafından geliştirilen bir işlemciden güç alması beklenen cihaz, Helio G95 ile karşımıza çıkacak.

Test sonuçlarına baktığımızda Narzo 30, tekli çekirdek testinde 517, çoklu çekirdek testinde ise 1.682 puan alıyor. Realme’nin yeni akıllı telefonu, sol üst köşesinde selfie kameraya ev sahipliği yapacak delikli bir ekranla gelecek.

Boyut ve ağırlık olarak ise cihaz, 162.35 x 75.46.9.45 mm ölçülerinde ve 198 gram ağırlığında olacak. Bu değerler, cihazın biraz ağır olduğunu ortaya koyuyor. Pil tarafında ise Narzo 30’da, 30W hızlı şarjı destekleyen 5.000 mAh’lik pil yer alacak.

Kamera tarafında ise ne yazık ki çok fazla bilgi bulunmuyor. Ancak önceki sızıntılara göre bu telefon, arka tarafında üçlü kamera kurulumu ile gelecek. Şu anda Realme’nin yeni cihazı hakkında bilinenler bu kadar. Daha önce FCC ve birkaç sertifikayı da alan bu telefonun, kısa sürede piyasaya sürülmesi bekleniyor.